Iste’mol narxlari indeksi, MIIT-2018 bo‘yicha, salmoq vaznlar dinamikasi

Индекс потребительских цен по КИПЦ-2018, динамика удельных весов

Tarkibi, 2026-yil

2026-yilda eng katta qiymatlar: Yig‘ma indeks (1 %), Oziq-ovqat mahsulotlari (0,412 %), Oziq-ovqat mahsulotlari va spirtsiz ichimliklar (0,392 %). Eng kichigi: Sug‘urtalash va moliyaviy xizmatlar (0,003).

KesimQiymat
Yig‘ma indeks1
Oziq-ovqat mahsulotlari0,412
Oziq-ovqat mahsulotlari va spirtsiz ichimliklar0,392
Nooziq-ovqat mahsulotlari0,325
Xizmatlar0,263
Turar joy xizmatlari, suv, elektr, gaz va boshqa yonilg‘i turlari0,114
Kiyim va poyafzal0,11
Transport0,101
Uy-ro‘zg‘or asboblari, maishiy texnika va turar joylarga kundalik xizmat ko‘rsatish0,062
Sog‘liqni saqlash0,053
Maishiy tovarlar va xizmatlar, ijtimoiy himoya va turli tovarlar va xizmatlar0,051
Ta’lim sohasidagi xizmatlar0,035
Axborot va aloqa0,03
Dam olish, sport va madaniyat0,024
Restoranlar va mehmonxonalar xizmatlari0,019
Spirtli ichimliklar, tamaki mahsulotlari0,006
Sug‘urtalash va moliyaviy xizmatlar0,003

Ma’lumot haqida

Manba
O‘zbekiston Respublikasi Milliy statistika qo‘mitasi (SIAT)
Foydalanish
Rasmiy statistika, manbaga havola bilan
O‘lchov birligi
%
Yangilangan
18-oktabr, 2026-yil
Kod
siat.1.11.01.0004

Salmoq vazn tovarlar va xizmatlarning umumiy narx ko‘rsatkichi doirasidagi nisbiy ahamiyat o‘lchovi. Bu ulush uy xo‘jaliklari xarajatlarining umumiy miqdorida tovarlar va xizmatlarni sotib olish xarajatlari ulushini tavsiflaydi;

Yuklab olish

Bepul va ro‘yxatdan o‘tmasdan. Foydalanganda manbani ko‘rsating.

JSON yuklab olish

Bog‘liq ko‘rsatkichlar

Narxlar va indekslar: boshqa ko‘rsatkichlar